Teatr Klasyki Polskiej zaprasza na „Zemstę” Aleksandra Fredry w Centrum Kultury i Sztuki w Sierniewicach . To wrażliwa i wielowymiarowa interpretacja aktorska jednej z najwybitniejszych polskich komedii w oprawie muzycznej Marcina Pospieszalskiego, wykonywanej na żywo przez Kwartet Dęty Drewniany Teatru Klasyki Polskiej.

Spektakl wystawiony zostanie 10 grudnia (niedziela) o godzinie 17:00. „Zemsta” – obok „Ślubów panieńskich” – najsłynniejsza komedia Aleksandra Fredry od niemal 200 lat żyje w świadomości kolejnych pokoleń́ Polaków. Krytycy pisali, że jest jakby „polonezem granym dźwiękiem słów” i wszyscy zgadzali się co do jednego – to najbardziej polska komedia Fredry.

Sąsiedzki spór Cześnika i Rejenta staje się pretekstem do przedstawienia ludzkich przywar, wyśmiania małostkowości, ale i okazją do przypomnienia, dlaczego na końcu to właśnie zgoda zbuduje na nowo to, co nienawiść́ zniszczyła. Jak to w komedii bywa, tak i w „Zemście” nie mogło zabraknąć́ miłosnej intrygi wymierzonej w młodych zakochanych i knuć́ tzw. średniego pokolenia, czyli prześmiesznego Papkina (w tej roli Łukasz Lewandowski) i apetycznej Podstoliny (Joanna Kwiatkowska-Zduń).

Fredro ma swój niepowtarzany, polski styl, który tak nas dotyka i tak nas śmieszy. Nadaje on rytm i kształt inscenizacji Teatru Klasyki Polskiej. Dzięki niej widzowie przeniosą się̨ do zamku Kamieniec, by przekonać́ się̨, dlaczego tak chętnie budujemy mury miedzy nami i co się̨ stanie, gdy w świecie, w którym zgoda jest podobno niemożliwa, na chwilę zapanuje pokój.

Reżyseria: Michał Chorosiński, obsada: Klara - Monika Pawlicka, Podstolina - Joanna Kwiatkowska-Zduń, Papkin - Łukasz Lewandowski, Cześnik Raptusiewicz - Jarosław Gajewski, Rejent Milczek - Dariusz Kowalski, Dyndalski - Leszek Zduń, Wacław - Mateusz Czwartosz, Mularz - Henryk Gołębiewski, Śmigalski - Paweł Lipnicki.

Bilety w cenie od 55 zł dostępne są na stronie: biletyna.pl

 

***
Teatr Klasyki Polskiej studiuje i wystawia najwybitniejsze polskie dramaty oraz adaptacje arcydzieł polskiej literatury dawnej, zgodnie z ich literą i duchem, w oparciu o rzetelny warsztat i we współpracy z wybitnymi twórcami teatru. Jedną z form działalności Teatru Klasyki Polskiej są objazdy po kraju oraz zagraniczne tournée, adresowane przede wszystkim do rozsianej po świecie Polonii. Celem działań instytucji jest integracja wspólnot, wzmacnianie ich tożsamości poprzez​ przypominanie bogactwa melodii polskiego języka, historii i zwyczajów. Teatr Klasyki Polskiej to nowa, wielka szansa dla widzów na kontakt z arcydziełami rodzimej literatury, dla inwestorów i mecenasów – na stworzenie polskiej marki teatralnej o międzynarodowym zasięgu i znaczeniu.

 

 

0
0
0
s2smodern

Odwiedziło nas

Dziś1229
Wczoraj2280

Skąd nas odwiedzasz

  • Adres IP 44.210.77.73
  • Przeglądarka Unknown
  • Wersja
  • System operacyjny Unknown

23-02-24

Twój kalendarz wydarzeń

Luty 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
Our website is protected by DMC Firewall!